Inny punkt widzenia – Oculus

Z pewnością kojarzysz okulary, które umożliwiają przeniesienie się do wirtualnej rzeczywistości. Ostatnimi czasy stały się niezwykle popularne. Z roku na rok coraz więcej firm produkuje tego rodzaju gadżety. Są wykorzystywane głównie do gier. Teraz nie trzeba mieć konsoli, by móc przenieść się do innego świata. Jak działają i dlaczego są tak uwielbiane?

Autonomiczne gogle VR

Nie wymagają ani kabla ani komputera. Nie trzeba do nich niczego innego poza kontrolerami dołączonymi do zestawu. Grać można zatem wszędzie. Producent zadbał o to by konfiguracja była bezproblemowa, szybka i łatwa. Możesz grać na stojąco i na siedząco. System dostosuje się także do wielkości przestrzeni, w której będziesz przeżywał zabawę. Google umożliwiają patrzenie w każdą stronę, które nie wymaga czujników. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie dla każdego amatora gier. Ubierając gogle całym sobą wkraczasz w wirtualny świat. Okulary Oculus mają także wbudowaną funkcję dźwięku. Dzięki temu nie musisz nosić dodatkowych słuchawek. Najwyższa jakość i niezwykła czułość sprawia, że słyszysz nie tylko uczestników gry ale i jej efekty dźwiękowe. Wbudowane czujniki zapamiętują przestrzeń, w której się znajdujesz byś uniknął potencjalnego zderzenia ze ścianą.

Kontrolery

Używając gogli VR musimy w dłoniach trzymać dotykowe kontrolery. Dzięki temu możemy przenieść ręce i gesty bezpośrednio do gry. Znacznie ułatwia to rozgrywkę. Pozwala to na szybszą reakcję i większe zaangażowanie całego ciała. Wszystkie wymachy, rzuty, dotknięcia dzięki tym dwóm małym przedmiotom zostają wprowadzone do gry z niezwykłą precyzją. Gra staje się bardziej intuicyjna i wygodniejsza w obsłudze. Brak ograniczeń sprawia, że możesz grać praktycznie wszędzie i bez żadnych ograniczeń.

Kilka modeli

Branża elektroniczna cały czas idzie do przodu i Oculus ma także inne modele. Ostatnimi czasy powstała seria Rift. Są lekkie i wygodne. Jeszcze prostsze kontrolery, które idealnie współpracują z dłońmi i oddają precyzyjnie gesty w wirtualnym świecie. Dźwięk jest jeszcze dokładniejszy. Pozwala na całkowite zanurzenie się w wirtualnej rzeczywistości. Rift oferuje sześciostopniową skalę swobody dzięki trybowi pełnego zasięgu.

Nie tylko dla graczy

Gogle VR zostały stworzone głównie z myślą o graczach. Firma nie zapomniała jednak o innych użytkownikach i powstała seria Go przeznaczona do rozrywki. Zapewniają krystalicznie czysty obraz, bogatą ferie barw i idealne odwzorowanie. Gogle są lekkie i wygodne dzięki piance formowanej wtryskowo. W przeciwieństwie do okularów przeznaczonych go grania, te w zestawie mają tylko jeden kontroler i zasilacz do ładowania. Noszenie gogli ze zwykłymi okularami również jest bezproblemowe. Możesz swobodnie poruszać się po wirtualnej rzeczywistości.

Gogle VR nie szokują już tak bardzo jak w momencie, w którym weszły na rynek. Nie każdego na nie stać, ale pojawia się coraz więcej alternatyw w stosunku do firmowych Oculusów. Chociażby Samsung uruchomił swoją serię gogli Gear. Jest to tańsza opcja, która zaskarbiła sobie serca technologicznych fascynatów. Ta dziedzina technologii z pewnością rozwinie się jeszcze bardziej. Być może kiedyś będziemy żyli w wirtualnej rzeczywistości?

Wszelkie prawa zastrzeżone | © 2019 | Maxgraph