Jak połączyć dwie sieci w jedną dzięki VPN?

Ochrona VPN

VPN – czyli wirtualne sieci prywatne. To coś, co każdy użytkownik Internetu powinien znać. Co warto o nich wiedzieć? Dlaczego ich wykorzystywanie zarówno w pracy, jak i w domu może być dobrym rozwiązaniem? Wszystkie odpowiedzi można znaleźć w poniższym artykule!

Prywatność w świecie wirtualnym jest ważna

Bezpieczeństwo to podstawa i zdecydowanie nie trzeba nikogo o tym przekonywać. Na szczęście coraz więcej i głośniej mówi się również o bezpieczeństwie w świecie wirtualnym. Niestety całkiem sporo osób może przyznać się, że próbowano od nich wyłudzić informacje, które umożliwiałyby dostęp do ich konta bankowego i nie tylko. Dlatego też tak ważne jest uważne korzystanie z Internetu i zwracanie uwagi na wszelkie potencjalne zagrożenia. Oczywiście jednymi z podstawowych kroków są odpowiednio wymyślone hasła dostępu czy uważne przyglądanie się linkom, w które rzekomo musimy kliknąć. Oczywiście tego typu wiadomości często są próbą uzyskania dostępu do naszych pieniędzy. Warto również pamiętać, że zgadzanie się lub nie na wszelkie „ciasteczka” to także dostęp lub jego brak do określania naszych preferencji czy zachowań.

VPN – czym jest i dlaczego warto używać go do łączenia sieci?

VPN – znaczenie tych trzech liter nie dla wszystkich musi być oczywiste. Na szczęście zawsze można to zmienić. Dla niewtajemniczonych najprostszym wyjaśnieniem jest to, że jest to bezpieczne połączenie pomiędzy Internetem a użytkownikiem danej sieci. Swoisty tunel pomiędzy dwoma punktami umożliwiający przesyłanie danych w pewny i niezawodny sposób, bez udziału niechcianych osób czy programów. Dlatego warto wybrać jeden z routerów spośród tych dostępnych na https://fritz-shop.eu/pol_m_Routery-VPN-464.html, które umożliwiają tworzenie bezpiecznej, prywatnej sieci. Mając dwa takie urządzenia, bez problemu można stworzyć pomiędzy nimi wspomniany bezpieczny, szyfrowany tunel do przesyłania danych. Konfiguracja takiego połączenia nie jest trudna. Można znaleźć klarowne instrukcje opracowane przez firmę oferującą wspomniane routery.

Wszelkie prawa zastrzeżone | © 2019 | Maxgraph