Jakie korzyści daj inteligentny ogród?

Za początek smart garden można uznać instalacje oświetleniowe aktywowane programatorem czasu. Jednak w dobie, gdy urządzenia i budynki projektuje się tak, by były inteligentne i wykonywały samodzielnie niektóre proste czynności, nic dziwnego, że moda ta zawitała również do ogrodu. Dzięki smart garden nie musisz się zbytecznie wysilać, by osiągnąć zachwycające rezultaty.

Oświetlenie aktywowane zdalnie

Nie wdając się w szczegóły – instalacja oświetlenia jest niezwykle istotna. Wie o tym każdy miłośnik ogrodów. Jednak obecnie funkcję programatorów czasu zajmuje jeden konkretny przycisk zamiast sześciu – jedno kliknięcie może pozwolić Ci na uruchomienie nie tylko świateł zewnętrznych, ale też muzycznej playlisty, która popłynie z nowoczesnych głośników. Nowe urządzenia smart, dzięki czujnikom ruchu, aktywują również tylko te lampy, które będą znajdowały się w pobliżu Ciebie. Jest to niezwykle energooszczędne wyjście, zwłaszcza w przypadku dużego ogrodu, który bywa kosztowny.

Jakie korzyści daj inteligentny ogród?

Smart podlewanie

Posiadacz ogrodu ma w nim nie tylko różnorodne krzewy, ale też kwiaty wymagające ciągłej opieki. Dla nich z kolei kluczowe jest odpowiednie nawadnianie – bez niego uschną, co stanowczo obniży walory estetyczne każdego ogrodu. Zasadzenie nowych będzie nie tylko kosztowne, ale zabierze też cenny czas. System smart znalazł wyjście również z tej sytuacji – bardziej ekologiczną niż montowanie automatycznych zraszaczy.

Stosowanie nowoczesnych czujników wilgotności gleby, nasłonecznienia i temperatury z pewnością podniesie jakość życia – Twojego i roślin. Jeśli zaopatrzysz się w to rozwiązanie, nie musisz przejmować się ogrodem w przypadku dłuższego wyjazdu. Dodatkowy system monitorowania roślin na bieżąco będzie Cię informował o stanie ogrodu, przesyłając wymagane informacje na telefon. Podlewanie grządek może więc odbywać się zdalnie, wraz z Twoją decyzją – jeden przycisk zapewni kwiatom taką dawkę wody, jakiej potrzebują.

Jak system smart skosi trawę

Elementem każdego ogrodu jest też zadbany trawnik. By odpowiednio o niego dbać, nie musisz co sobotę podłączać kosiarki. Wypocznij w weekend, pozostawiając to robotowi ogrodowemu. Połączenie technologii i inżynierii postarało się o kolejną nowość, którą stanowią ciche modele robotów koszących. Niektóre z modeli dostępnych na rynku mogą pracować nawet podczas deszczu! Kontrola ich pracy może również odbywać się zdalnie – wystarczy odpowiednia aplikacja na telefonie, by po powrocie z pracy zastać pięknie wyglądający, skoszony trawnik.

Czy system smart zapewnia bezpieczeństwo?

Zdecydowanym plusem smart ogrodu jest jego ciągłe monitorowanie, a tym samym nadzorowanie tego, jak wygląda. Jednak dzięki możliwości ciągłego sprawdzania stanu ogrodu można też zapewnić mu bezpieczeństwo, a tym samym bezpieczeństwo całemu domostwu. Dzięki zamontowaniu systemu kamer i połączeniu go z systemem alarmowym możemy być pewni, że żaden niepożądany gość nas nie zaskoczy.

Dobrym połączeniem inteligentnego ogrodu, jest dopełnienie go inteligentnym domem. Dzięki termu nawet, gdy włamywacz dostanie się do ogrodu, możesz zareagować i włączyć telewizor lub światło sygnalizując, że ktoś jest w domu. Oprócz funkcjonalności urządzenia smart podnoszą komfort osób, które z niego korzystają. Swoistym „efektem ubocznym” jest gwarancja bezpieczeństwa. Zatem, jeśli chcesz iść z duchem czasu, zainwestuj w nowe rozwiązania.

Wszelkie prawa zastrzeżone | © 2019 | Maxgraph