Nietypowy smartfon od LG

Producenci smartfonów i szeroko pojętej elektroniki stale się prześcigają w pomysłach. Coraz większe rozmiary, coraz bardziej zakrzywione ekrany, coraz więcej aparatów i coraz więcej możliwości. Coraz ostatnimi czasy jest tutaj kluczem bo przecież jeszcze dwie chwile temu smartfon to telefon z dotykowym ekranem. Dzisiaj staje się nie tylko nieodłączna częścią życia ale i mózgiem podczas działania. Zapamiętuje za nas, sam przypomina, pozwala sterować światłem czy odkurzaczem. Bez niego jak bez ręki. Wie o tym firma LG, która właśnie wkracza na rynek z nowym modelem smartfona.

LG G8X ThinQ – specyfikacja

Tym, co czyni smartfon wyjątkowym jest podwójny ekran, który można odłączyć w razie potrzeby. Ma 6,4-calowy wyświetlacz OLED z procesorem Qualcomm Snapdragon 855. Rozbudowany system audio pozwala na lepszą jakość dźwięku. Ma 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Ramki są aluminiowe a tył smartfona pokrywa szkło Gorilla Glass 6. Aparat ma szerokokątny obiektyw, a cały telefon wodoszczelną obudowę.

Możliwości nowego LG-ka

Dodatkowy ekran osadzony na zawiasie, który umożliwia obrót go o 360 stopni. Idealnie sprawdzi się podczas grania, przeglądania stron czy oglądaniu filmów. Dzięki swojej mobilności możesz ustawić ekran tak, by komfort widzenia był jak najlepszy. Jest to dobra opcja dla tych, którzy potrzebują telefonu cały czas. Całość może też skutecznie ochraniać telefon i pełnić rolę etui. Dodatkowy wyświetlacz można z powodzeniem odpiąć i używać telefonu jak normalny smartfon. Funkcja Game Pad współpracuje ze wszystkimi grami, które mają możliwość obsługi kontrolerów za pomocą Bluetooth. Dzięki temu jeden ekranów może stać się dotykowym padem. Zewnętrzny wyświetlacz pozawala na sprawdzenie godziny, daty czy powiadomień bez konieczności uruchamiania telefonu. Telefon ma także zintegrowany czytnik linii papilarnych. Tryb Reflector Mode umożliwia regulowanie koloru oświetlenia według własnych preferencji.

Gdzie, kiedy i za ile?

Smartfon do sprzedaży trafi 1 listopada w Stanach Zjednoczonych. Przez kilka następnych tygodni będzie pojawiał się na innych rynkach. Na pewno trafi do Japonii, Niemiec, Meksyku i Turcji. Nie wiadomo kiedy będzie dostępny w Polsce. Jego cena poza granicami naszego państwa to niecałe 700 dolarów (co daje około 2700 zł).

Ta technologiczna ciekawostka w postaci telefonu z podwójnym wyświetlaczem ma szansę zwojować świat. Cena nie jest zaporowa więc amatorzy gier czy maratonów z serialami docenią dwa ekrany. W końcu firma dała wybór i sami możemy decydować kiedy drugi wyświetlacz będzie nam potrzebny. Czekamy zatem na premierę w Polsce.

Wszelkie prawa zastrzeżone | © 2019 | Maxgraph