Nowy standard palenia

Wśród nowinek technologicznych nie tylko komputery czy laptopy idą z duchem czasu. Każdego dnia naukowcy nas zaskakują w różnych dziedzinach życia. Ostatnio rewolucję przeszły także papierosy. Elektroniczne wersje są coraz chętniej kupowane. Ostatnio na rynek wszedł IQOS – alternatywa dla klasycznych papierosów.

Czym jest?

IQOS to urządzenie, które podgrzewa tytoń. Dzięki temu generuje mniej zapachu, ogranicza występowanie dymu i popiołu. Technologa HeatControl umożliwia podgrzanie tytoniu do 350 stopni. Produkt nie jest spalony dzięki czemu możesz poczuć pełnię smaku. Palenie trwa tyle samo co w przypadku tradycyjnego papierosa.

Jak działa?

Urządzenie trzeba wyposażyć w dedykowane wkłady. Można je dostać w każdym sklepie. Są dużo krótsze niż standardowe papierosy. Nie można ich jednak palić osobno, bo tytoń, który jest w środku został sprasowany i przygotowany do podgrzewania. Zanim użyjemy sprzętu musisz pamiętać o jego naładowaniu. Ładowarką jest przenośne etui, które z kolei ładujemy komfortowo kablem USB. Nie ma więc potrzeby używania ognia, tym samym minimalizujemy ryzyko wywołania pożaru. Kiedy naładujesz urządzenie umieszczasz w nim wkład i po chwili możesz delektować się smakiem. Jedno naładowanie urządzenia wystarcza na jeden „papieros”. Nie można palić ciągiem, co dla jednych jest wadą a dla innych zaletą. Z pewnością jest to zdrowsza opcja niż standardowa „fajka”. Po zużyciu 20 wkładów (czyli całej paczki) specjalnym czyścikiem trzeba usunąć zabrudzenia z podgrzewacza. Firma oferuje również bezpłatny tygodniowy okres próbny, podczas którego masz możliwość testowania urządzenia.

Design

Design urządzenia jest prosty. Wyglądem przypomina długopis. Ładowarka natomiast nie jest większa od power banka. Prosta linia i minimalizm sprawiają, że produkt nie rzuca się w oczy a jednocześnie jest bardzo stylowym dodatkiem. Kaidy model występuje w kilku kolorach, ale można dokupić odpowiednie akcesoria, by bardziej go spersonalizować. Wśród nich znajdziesz silikonowe obudowy, nakładki, a nawet pojemnik do samochodu, byś zwój papieros zawsze miał pod ręką. Świetną sprawą są również pokrowce, w których możesz trzymać swojego IQOS-a wraz z ładowarką. W razie awarii zasilacza lub kabla USB zepsutą część bez problemu dokupisz w sklepie producenta lub w punktach stacjonarnych.

Modele

IQOS wypuścił na rynek trzy modele. Pierwszy najbardziej minimalistyczny 2.4 Plus podgrzewa tylko jeden wkład. Po jego wypaleniu trzeba schować urządzenie do pojemnika ładującego i poczekać aż znowu będzie można palić. Początek i koniec podgrzewania sygnalizuje dioda.

IQOS 3 rozwiązuje problem ciągłego ładowania i pozwala podgrzać aż dziesięć wkładów jeden po drugim. Można do niego dokupić kolorowe nakładki, dzięki czemu będzie jeszcze bardziej Twój. Urządzenie nie ma już swojej osobnej ładowarki, jest zintegrowane.

IQOS 3 DUO pozwala na ładowanie 2 wkładów jeden po drugim bez konieczności ładowania. Ma funkcję szybkiego ładowania i również możesz go spersonalizować dzięki kolorowym nasadkom.

Jak widać można palić i jednocześnie być bardziej ekologicznym. Brak dymu tytoniowego również korzystnie wpływa na Twój organizm. To dobra alternatywa dla klasycznych papierosów i ciekawe urządzenie. Być może za kilka lat tylko taka forma palenia będzie dozwolona?

Wszelkie prawa zastrzeżone | © 2019 | Maxgraph