Ranking najlepszych komunikatorów internetowych

Ranking najlepszych komunikatorów internetowych

W związku z pandemią coraz więcej firm przechodzi na pracę zdalną. Choć jest to wymuszone sytuacją, zapewnia również większą wygodę pracodawcom i elastyczność pracownikom. Dzięki upowszechnieniu się home office, popularniejsze stają się komunikatory internetowe – służą nie tylko przedsiębiorstwom, ale też instytucjom publicznym, a nawet do celów prywatnych. By zapewnić sobie stałe połączenie ze współpracownikami i krewnymi, warto postawić na najlepszy komunikator internetowy.

Skype – niezmienna jakość

Choć niegdyś Skype był niesamowicie popularny w użytku domowym, obecnie stał się niemal podstawowym narzędziem pozwalającym na firmowe zebrania lub kontakt z klientem. Działa dzięki bezpłatnej licencji na różnych systemach i urządzeniach, umożliwiając nie tylko rozmowy głosowe, ale też wideokonferencje oraz czat tekstowy. Program ten jest stale rozwijany i ulepszany, o czym świadczy nieustannie rosnące grono użytkowników!

Microsoft Teams – dla grupowych rozmów

Jak sama nazwa wskazuje, komunikator Microsoft Teams został stworzony z myślą o osobach, które pracują w zespole – ma na celu ułatwienie im wymiany informacji i zwiększenie produktywności podczas pracy. Microsoft Teams, podobnie jak Skype, pozwala na połączenia audio i wideo. Można na nim planować spotkania nie tylko indywidualne, ale i grupowe, a nawet udostępniać ekran, dzięki czemu łatwiej wyjaśnić niektóre zawiłości specyficznych branży. Microsoft Teams ułatwia pracę zdalną nie tylko firmom, ale też instytucjom publicznym, takim jak szkoły.

Facebook Messenger – podstawowe narzędzie nie tylko prywatnych rozmów

Każdy zna ogrom możliwości, jaki wiążę się z Messengerem – program ten, choć wymaga założenia konta na Facebooku, stał się podstawowym komunikatorem niemal wszystkich ludzi na świecie, skutecznie zastępując SMS-y. Jednak wiadomości tekstowe to nie wszystko – kontaktować się ze znajomymi można również za pomocą wiadomości głosowych lub wideo w czasie rzeczywistym. Jak się okazuje, multum rozwiązań sprawdza się też w przypadku firm, dla których Messenger to wygodna forma komunikowania się – można z niej korzystać na komputerach, tabletach i komórkach.

Inne programy warte uwagi

Na rynku znajdziesz multum rozwiązań, zależnie od potrzeb – jeśli chcesz jedynie rozmawiać głosowo ze współpracownikami, świetnie sprawdzi się TeamSpeak, Mumble czy Discord. Choć są często użytkowane przez graczy, nic nie stoi na przeszkodzie, by za ich pomocą komunikowały się również firmy. Szczególnie ciekawe opcje oferuje Discord – pokoje są tworzone jedynie dla osób, które otrzymają specjalne zaproszenie, co zapewnia wyższy stopień bezpieczeństwa. Coraz większą popularnością cieszą się też komunikatory telefoniczne, takie jak WhatsApp i Viber. Zdecyduj, która aplikacja jest najlepsza dla Ciebie i komunikuj się ze współpracownikami tak, jak Ci wygodnie!

Wszelkie prawa zastrzeżone | © 2019 | Maxgraph